BlackRock’s Rick Rieder mówi

BlackRock’s Rick Rieder mówi, że Bitcoin może w znacznym stopniu zastąpić złoto.

Squawkbox CNBC przeprowadził w piątek wywiad z dyrektorem inwestycyjnym Blackrock’a, Rickiem Rieder’em.

  • Rieder pochwalił Bitcoin’a i kryptokurrency w ogóle.
  • Bitcoin spotkał się z nowym, corocznym wywiadem na wysokim poziomie.

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

BlackRock CIO, Rick Rieder, pojawił się na Squawkboxie CNBC w piątek i miał kilka zaskakująco Bitcoin System pozytywnych opinii o Bitcoinie.

Gospodarz Andrew Ross Sorkin rozmawiał z Rieder’em na temat bitwy o żywopłoty i ich potencjału inwestycyjnego.

Od początku października Bitcoin znacznie wyprzedził złoto i obecnie handluje prawie dziesięcioma uncjami złota na jeden BTC.

„Trudno powiedzieć, czy jest on [#btc] wart ceny, po której handluje dzisiaj. Ale czy uważam, że jest to trwały mechanizm, który – jak sądzę – mógłby w dużym stopniu zastąpić złoto? Tak, ponieważ jest on o wiele bardziej funkcjonalny“, mówi Rick Rieder z BlackRock. #bitcoin #cryptocurrency. pic.twitter.com/ipwr22xwZ1
– Squawk Box (@SquawkCNBC) 20 listopada 2020 r.

Sorkin żartobliwie pytał Ricka o to, czy jest byczy na krypto alfa i czy rząd może próbować go uregulować, biorąc pod uwagę obecny rajd cenowy.

Bitcoin „Here to Stay“

Rieder przekreślił pytanie, mówiąc, że uważa, iż Bitcoin i krypto waluta są „tutaj, aby zostać“. Następnie wskazał, że nie ma wiele wspólnego z Bitcoinem, jeśli chodzi o jego portfel korporacyjny, być może nawiązując do prywatnego holdingu.

Bigwig BlackRock nie jest pewien, czy aktualna cena (~ 18.600$) za monetę jest tego warta, czy nie i zastanawia się, czy uważa, że Bitcoin zajmie miejsce złota:

„Czy uważam, że jest to trwały mechanizm, który mógłby w dużej mierze zastąpić złoto? Tak, ponieważ jest on o wiele bardziej funkcjonalny niż przekazywanie sztabki złota.“

Rieder zdaje się tak myśleć, odzwierciedlając długoletnie odczucia wielu ludzi w społeczności kryptońskiej na temat pojawiającego się cyfrowego standardu złota.

Bitcoin zebrał się mocno zaraz po wywiadzie, prawie przebijając rączkę za 19.000 dolarów. Czy te dwa zdarzenia są skorelowane, czy nie, pozostaje niejasne, ale poparcie BlackRock wydaje się dodawać paliwa do ognia.

Bitcoin nadal handluje blisko swojego wszechobecnego haju w 2017 roku, choć brakuje mu około 1000 dolarów do tej historycznej wartości.

Czym jest Blackrock?

BlackRock to amerykańska globalna firma zarządzająca inwestycjami z siedzibą w Nowym Jorku. Założona w 1988 roku, firma jest największym na świecie menedżerem aktywów, z 7,4 bilionów dolarów aktywów pod zarządzaniem (AUM) na koniec 2019 roku.

Prezes BlackRock, Larry Fink, powiedział w 2018 roku, że firma ocenia kryptokursy, ale ostrzegł, że nie widzi jeszcze popytu.